COLERAINE — Following are the results for the Greenway Grand Prix Archery Meet conducted on Feb. 22:

Fourth Grade

Female

1st- (225) Hannah Barnes - Hill City School

2nd- (216) Kendel Humphrey - Hill City School

3rd- (214) Trinity Heinzer - Greenway Schools

4th- (209) Addison Shay - Assumption Catholic School

5th- (209) Jali Uglem - Mt. Iron / Buhl

Male

1st- (240) Talan Hart - Ely

2nd- (238) Barrett Haggenmiller - Hill City School

3rd- (237) Brady Swanson - Mt. Iron / Buhl

4th- (234) Kash Suihkonen - Mt. Iron / Buhl

5th- (232) Michael Goggleye - Mt. Iron / Buhl

Fifth Grade

Female

1st- (264) Zoey Wood - Mt. Iron / Buhl

2nd- (258) Magan Carlson - Mt. Iron / Buhl

3rd- (257) Merilee Scofield - Northwoods School

4th- (255) Sydney Goss - Naswauk - Keewatin High School

5th- (249) Khloe Holland - Northwoods School

Male

1st- (249) Christopher Swanson - Crosslake Community School

2nd- (248) Wyatt Simonson - Robert J. Elkington Middle School

3rd- (247) Chase Micheletti - Mesabi East Schools

4th- (247) Ben Masheimer - Assumption Catholic School

5th- (245) Paycen Martin - Hill City School

Middle School

Female

1st- (281) Kiera Saumer - Mesabi East Schools

2nd- (277) Jaden Zetwick - Mt. Iron / Buhl

3rd- (274) Delaney Steblay - Mesabi East Schools

4th- (271) Cadence Nelson - Northwoods School

5th- (270) Brooklyn Harcey - Hill City School

Male

1st- (276) Aiden Johnson - Mesabi East Schools

2nd- (276) Dane Allen - Robert J. Elkington Middle School

3rd- (275) Randall Belanger - Robert J. Elkington Middle School

4th- (273) Dylan Wenneson - Northern Lights Community School

5th- (271) Austin Bishop - Robert J. Elkington Middle School

High School

Female

1st- (293) Kyra Miller - Grand Rapids High School

2nd- (280) Trinity Finke - Greenway Schools

3rd- (278) Cassidy Brink - Grand Rapids High School

4th- (277) Alyssandra Laplant - Grand Rapids High School

5th- (275) Allie Mitchell - Mesabi East Schools

Male

1st- (289) Noah Cagle - Grand Rapids High School

2nd- (289) Thor Dunham - Hill City School

3rd- (286) Brody Soyring - Mt. Iron / Buhl

4th- (283) Jeremiah Voges - Northwoods School

5th- (278) Landon Malmquist - Grand Rapids High School

Team Placement

Elementary

1st- Mt. Iron / Buhl

2nd- Greenway Schools

3rd- Assumption Catholic School

Middle School

1st- Robert J. Elkington Middle School Team #1

2nd- Mesabi East

3rd- Hill City School

High School

1st- Grand Rapids High School #1

2nd- Mt. Iron / Buhl

3rd- Northwoods School

The next meet is at Grand Rapids on Feb. 29.

0
0
0
0
0

Recommended for you

Load comments